Ernieho kočka

28. září 2018 v 21:58 | Robin Slyther |  Ze šuplíku
Sedmiletého Ernieho probudil záblesk podivného růžového světla. Vylezl z postele a vyhlédl z okna. Když se jeho oči trochu probraly, všiml si, jak něco malinkatého vbíhá do jejich dokořán otevřené stodoly. Několikrát za sebou mrkl, aby se ujistil, zda se mu něco nezdálo, ale už v tu chvíli měl nakročeno ke dveřím do pokoje, aby se vydal na průzkum. Jenže pak si uvědomil, že by jejich vrzající schody mohly probudit rodiče a ti by mu buď neuvěřili a poslali ho spát, nebo by se otec vydal do stodoly s brokovnicí jako posledně. Chudák mýval... Ernie věřil, že by se s ním býval mohl skamarádit...
To nemohl riskovat, proto se vrátil k oknu, opatrně ho pootevřel a prosmýkl se na střechu. Znal dům dobře, přes střechu chodil denně, když běhal na školní autobus. Maminka to neviděla ráda, ale nikdy mu to přímo nezakázala. Seskočil na balík, který mu tam táta "náhodně" složil přímo pod okno a rozběhl se do otevřené stodoly.
Ve stodole bylo všechno temné a stíny se děsivě prodlužovaly. Ernieho oči si na temnotu postupně přivykly, jak procházel mezi sloupky a hleděl do každé mezírky. Najednou se něco pohnulo přímo před ním, až se zachvěl. Přistoupil blíž k místu, kde zaznamenal pohyb a zvedl ruce, aby zvíře vědělo, že v nich nedrží nic, čím by mu chtěl ublížit. Zvíře se znovu pohnulo, ale tentokrát se jeho část objevila v měsíčním světle z jednoho z oken.
Ernie viděl chlupy. Správněji nohu silnou jako jeho předloktí obrostlou dlouhými mírně vlnitými chlupy. To by nebylo tak divné, mohlo to být nějaké divoké zvíře, až na to, že ty chupy byly střídavě žluté, růžové, oranžové a červené. Takže jediné možné vysvětlení bylo, že mají ve stodole někoho ze Sesame Street. Sám ten pořád nenáviděl, protože se mu často děti posmívali.
Natáhl k tvorovi jednu ruku, noha rychle ucukla a pak se na okamžik objevilo celé tvorovo tělo. Ernie neměl moc času si ho prohlédnout, ale jedno mu bylo jasné. Tohle není žádné zvíře, které by kdy viděl.

*****

Ráno před odchodem do školy se pokusil to stvoření namalovat. Ale ať se snažil sebevíc, vždycky se to podobalo něčemu známému a přirozenému. Napoprvé to vypadalo jako opice a teď...
"To jsou zajímavé barvy pro kočku, zlato," poznamenala maminka, když mu na stůl dávala hrnek kakaa.
"To ale není..."
"Nejsi na divné barvy zvířat už trochu velký?" zeptal se táta, když mu přes noviny nakoukl pod ruce.
Ernie nasupeně zmuchlal papír, vyhodil ho do odpadků, sebral z linky oběd a vydal se na autobus.
"Dios, Ignatio!" vyprskla maminka, když za sebou zavřel hlavní dveře.

*****

Ernie se ve škole pokusil nakreslit tvora ještě několikrát. Vždy s podobným výsledkem. Věděl jistě, že měl tři nohy, nebo možná dvě a třetí končetina mu vyrůstala z trupu a on se o ni opíral. To byla ostatně právě ta "noha", kterou viděl Ernie jako první.
Hned po návratu ze školy se vydal do stodoly. Věděl, že jestli tam ten tvor ještě je, bude těžké ho vylákat, protože otec uvnitř celý den pracoval. Pečlivě se rozhlížel po sebemenším pohybu, náznaku, mihnutí, ale neměl štěstí. Nic ve stodole nenašel.
Rozhodl se počkat do večera a pro tu příležitost si v kuchyni vzal několik věcí, dokud jsoi rodiče zabaveni prácí. Vzal sušenky, burákové máslo, krájíček chleba, sýr, uzené a růžičkovou kapustu. On jí sice nijak rád neměl, ale třeba má ten tvor jiné chutě.

****

Večer se blížil jen velmi pomalu a Ernieho čekání nebralo konce. Snažil se zkrátit si čas úkoly, ale to se mu spíš vlekl ještě víc. Pak pomáhal tátovi s opravou plotu, ale to mnoho času nezabralo. Teď seděl v pokoji a hypnotizoval vrata stodoly.
Když se konečně setmělo a v domě všechno utichlo, vyrazil vstříc dalšímu pokusu. Nasadil si batoh plný jídla a vylezl ven přesně jako včera. Jenže se mu dopad nevyvedl kvůli rozčilení přesně podle plánu. Sklouzl z balíku a odřel si obě kolena. Bolestivě sykl a narovnal se. Z odřenin mu tekla krev, ale to teď neřešil.
Po chvíli znovu vstoupil do stodoly a začal rozmisťovat jídlo tak, aby na něj pořád viděl. Pak si sedl do kouta a čekal. Plynuly hodiny, ale jak byl napjatý, tak mu to tak vůbec nepřišlo.
Pak se tvor objevil. Vydal se k místu, kam Ernie umístil růžičkovou kapustu. Když ale přišel blíž a přičichl k ní, tak rychle uskončil. Tomu Ernie dobře rozuměl.
Nakonec si vybral místo, kde Ernie nechal kousek sýra. K tomu ani nečichal, jen se u něj narovnal a třetí končetinou ho uchopil mezi dva prsty na své ruce. Byl teď v měsíčním svitu nádherně vidět. Ernie zatajil dech a nevěřil svým očím. Stvoření bylo opravdu barevné, ale barvy jako by se neustále měnily. Hlava byla jen malá boule nad jeho trupem, na ní byla dvě tykadla a jedno oko ve tvaru šestiúhelníku. Vypadalo jako vybroušený drahokam.
Ernie vstal a jako v transu se vydal směrem k tvorovi. Ten ho okamžitě zaznamenal a upřel své oko přímo na Ernieho. Stvoření natáhlo k Erniemu ruku se sýrem a pak na něj svým okem mrklo. Mohlo to být poděkování? Pak sýr mezi tvorovými prsty zmizel.
Ernie se dál blížil omámeně přímo ke stvoření, aniž by to dokázal ovládnout. Tvor upřel zrak na jeho zranění a pak se chlapci vydal sám vstříc. Přiložil své oko k odřeninám a ty se zacelily. Ernie vůbec nechápal, co se stalo., ale najednou zase dokázal své tělo alespoň částečně ovládat. Natáhl ruku směrem k tykadlu toho tvora, ale dříve, než se ho stačil dotknout, tak v záblesku růžového světla zmizel...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 30. září 2018 v 16:05 | Reagovat

Teda takhle veřejně dehonestovat růžičkovou kapustu... :-D

2 Platan Platan | E-mail | Web | 30. září 2018 v 20:32 | Reagovat

Chudák Ernie si príhodu bude pamätať, kým mu ju dospelí z hlavy nevytlčú normálnosťou :-)

3 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 1. října 2018 v 9:20 | Reagovat

Moc pěkné, zařazuji  do výběru na TT. :)

4 Robin Slyther Robin Slyther | 1. října 2018 v 22:00 | Reagovat

padesatka: Já vím, je to ode mě ošklivé, ale zkrátka se nedalo odolat :-D

Platan: To je bohužel velká a smutná pravda.

Sacharin: Moc děkuji :-)

5 padesatka padesatka | E-mail | Web | 3. října 2018 v 22:03 | Reagovat

[4]: Musíš při odpovědi kliknout na políčko "reagovat",jinak se nedozvíme, že jsi odpověděl... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama