První koncert v životě: Null Positiv + Imperial Age + THERION

18. září 2018 v 21:38 | Robin Slyther |  Navždy mé
Dnes bych se chtěl podělit o svůj úplně první koncernový zážitek. Do té doby jsem vždy moc chtěl někam vyrazit, ale nebylo s kým, nebylo kam, nebo jsem si našel jinou nudnou výmluvu, abych nemusel zvedat zadek a přemýšlet o jakékoliv aktivitě.
Návrh na tento koncert mi přistál někdy v lednu, nebo alespoň myslím, že to tak bylo. Jednalo se o vystoupení kapely Therion, což je výborná švédská symphonic metalová kapela s dlouholetou tradicí, ale já o nich pochopitelně do té doby neslyšel.
Řekl jsem si, že do toho i tak půjdu, protože bylo s kým, bylo kam a výmluvy se mi hledat prostě nechtělo. Výjimečně. Nebo minimálně alespoň v tom lednu jsem neměl důvod nějaké hledat.
Koncert se odehrál 15. 3. 2018 v klubu MeetFactory na Smíchově. Přišli jsme slabě po začátku, takže první předskokani už hráli a musím uznat, že zpěvačka německé Null Positiv na mě hodně zapůsobila. Byl to velký nářez a zpěvaččin hlas by nepopsatelný. Dobrých pět minut jsem jen stál na kraji sálu a nevěřícně s otevřenými ústy hleděl na výjev před sebou.
Pak přišlo vystoupení ruských Imperial Age, o kterých jsem stejně jako o výše zmíněných nikdy neslyšel a vzhledem k mé averzi vůči všemu ruskému jsem toho ani nelitoval, dokud nenastoupili na pódium. Frontman, dvě zpěvačky, basák a kytarista. Všichni měli parádní kostýmy a přišli sebejistě, jak se na potomky matičky Rusi sluší. Když začali hrát, prožíval jsem Déjà vu. Byl jsem stejně bez sebe jako při Null Positiv. Užíval jsem si hudbu, pohled na krásné ženy i atmosféru a jen jsem s napětím očekával vrchol večera.
Čímž Therion rozhodně jsou, ať jsou kdekoliv a je za nimi cokoliv. Před nástupem kapely se všichni fandové nahrnuli dopředu k pódiu a já jsem měl skoro výčitky, že tam zabírám místo, když je vlastně vůbec neznám, jejich písně jsem neslyšel a za mnou je určitě někdo, kdo by za moje místo dal v tu chvíli svou matku. Ale nehnul jsem se ani o píď a jsem za to neskutečně rád, protože to byla naprostá paráda. Užil jsem si atmosféru, hudbu, zpěv, sóla, show. Bubeník byl naprosto perfektní a jediné, co bych jim vytkl, bylo příliš dýmu, který mi ho většinu času zakrýval. Ale i tak to byla jedna z nejlepších premiér, které jsem ve svém životě zažil. A rozhodně ničeho nelituju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama